Semínkové kaiserky

IMG 20210603 124553731 HDR scaled

Také máte rádi vůni čerstvě upečeného pečiva? Tyhle domácí kaiserky jsou naprosto dokonalé! Vyzkoušejte recept od blogerky Verči!

Ingredience:

350 g Nutrifree Mix per pane
150 g Nutrifree Mix per Pane Integrale
cca 80 – 100 ml vlažného mléka na kvásek
42 g čerstvého droždí (jedna kostka)
1 lžička cukru krupice (na kvásek)
2 lžičky soli
150 ml oleje
250 ml vlažného mléka do těsta
1 vejce do těsta + 1 vejce na potření housek
lněné semínko (můžete dát i do těsta), sezam, mák, hrubá sůl, … – na posypání housek

Postup:

Nejprve si připravíme kvásek z droždí, vlažného mléka a lžičky cukru. Necháme odstát a pracovat cca 10 – 15 min. Mezitím co kvásek pracuje si navažíme mouku, přidáme vejce, sůl, semínkya a vše dáme do robotové mísy. Poté do mouky vlijeme celý kvásek a zapneme robota, který začne těsto hnětat. Postupně dolijeme i zbytek vlažného mléka a také postupně pak i olej. Těsto necháme zpracovávat alespoň 15 min. Je lepivější toho se nelekněte, ale zároveň když už se tvoří při hnětání bubliny a lze odlepit od stran robotové mísy můžeme robota vypnout, těsto ze stran mísy setřít a nechat těsto kynout cca 60 min v pokojové teplotě. Určitě nezapomene těsto v míse přikrýt utěrkou, aby neoschlo.

Po kynutí těsto nabyde svým objemem, můžeme dát těsto na lehce pomoučený vál a popracovat. Abychom se zbavili vzduchových bublin, apod. Lehce podsypáváme mouku dle potřeby. Poté si na plech vyložený s pečícím papírem budeme dávat jednotlivé tvary housek – bochánky. Těsto Vám vyjde na cca 11 – 12 kousků. Poté vezmeme tupou stranu nože nebo stěrky na těsto a vytvoříme do kříže známé „čárky“ do těsta. A necháváme kaiserky ještě chvíli cca 15 min dokynout na plechu. Mezitím si rozhřejeme troubu na více cca 230 stupňů a připravíme si dolu do trouby prázdný starší plech, aby se nahřál.
Mezitím kaserky dokynuly, tak je potřeme rozšlehaným vajíčkem a posypeme libovolnými semínky.
Dáme do vyhřáté trouby a zárověň do plechu na spodu trouby nalijeme horkou vroucí vodu. Vytvoří se pára a troubu rychle zavřeme. Takto pečeme asi 10 min a poté vytáhneme plech s vodou a dopékáme už na méně stupňů cca 200 a asi 20 – 30 min do zlatova.

Po vytažení z trouby dáme kaiserky na mřížku, aby zespoda vyhladly a nezvhly.

IMG 20210603 124856347 576x1024

Nutrifree.cz

Tenesito s.r.o. je mladá, úspěšná společnost zabývající se distribucí italských bezlepkových potravin. 

Společnost přinesla na trh s bezlepkovými potravinami mnoho novinek a širokou nabídku pečiva, pekařských výrobků, mouk, těstovin, sušenek a mnoho dalších specialit.

Řekli o nás

  • Zuzana O.

    Mouky Nutrifree jsou nejlepší pro mé potřeby. Ať už peču chléb, koláč, nebo dort, s moukami Nutrifree dosahuji nejlepších výsledků a chutě ze všech mnou zkoušených značek.

  • 1

Kontakt

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 775 199 197
  Plzeňská 157/98, 150 00 Praha 5

Sledujte nás