Vosí hnízda

20201103 224109mensi

Jak připravit ty nejlepší vosí hnízda bez lepku? Vyzkoušejte osvědčený recept a vychutnejte si tu pravou vánoční atmosféru.

 Ingredience:

Těsto:
170 g domácích bezlepkových piškotů (+ cca 50 ks jako základny) recept na domácí piškoty najdete ZDE   
100 g moučkového cukru
2 lžíce nealkalizovaného kakaa
90 g másla 
1 bílek 
3 lžíce rumu (nebo pár kapek rumového aroma + 3 lžíce vody)
Náplň: 
90 g másla 
1 žloutek 
2 lžíce rumu (nebo pár kapek aroma + 2 lžíce vody)
20 g moučkového cukru 
1 vanilkový cukr 
Postup:
Upečeme 2 dávky domácích bezlepkových piškotů (tedy dohromady ze 6 vajec). Po vychlazení část, kterou budeme potřebovat do těsta, rozmixujeme na jemno. Oříšky opražíme v troubě, mikrovlnce nebo na pánvi a umeleme. Ze změklého (ne rozpuštěného) másla a zbytku ingrediencí vypracujeme těsto, které necháme pořádně vychladit. 
Na náplň vyšleháme všechny ingredience min. 5 minut. 
Do misky nebo na talířek si nasypeme moučkový cukr a z těsta vytváříme kuličky, které v cukru obalíme předtím, než kuličku vmáčkneme do tvořítka na vosí hnízda. Těsto naplníme náplní a přiklopíme piškotem. Pak hnízdo vyklopíme. 
Dobře se pracuje s řádně vychlazeným těstem. Je dobré z lednice vyndat jen část těsta, tu zpracovat, a teprve pak vzít z lednice další část. Z jedné dávky těsta vytvoříme asi 50 kousků vosích hnízd, ale hodně záleží na velikosti tvořítka. Hotová hnízda necháme zchladit a pokud chceme, můžeme je po vychladnutí polít čokoládou.
20201103 223920mensi
Zdroj: Gabriela Šeršeňová

Nutrifree.cz

Tenesito s.r.o. je mladá, úspěšná společnost zabývající se distribucí italských bezlepkových potravin. 

Společnost přinesla na trh s bezlepkovými potravinami mnoho novinek a širokou nabídku pečiva, pekařských výrobků, mouk, těstovin, sušenek a mnoho dalších specialit.

Řekli o nás

  • Zuzana O.

    Mouky Nutrifree jsou nejlepší pro mé potřeby. Ať už peču chléb, koláč, nebo dort, s moukami Nutrifree dosahuji nejlepších výsledků a chutě ze všech mnou zkoušených značek.

  • 1

Kontakt

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 775 199 197
  Plzeňská 157/98, 150 00 Praha 5

Sledujte nás