Kynuté lívanečky se švestkami

lívance2

Máme tady nový rok, co takhle ho začít sladce?

Ingredience: (na 12 ks při použití lívanečníku)

Těsto:

Švestkový rozvar:

  •  500 g vypeckovaných švestek
  •  třtinový cukr dle chuti
  •  skořice dle chuti
  •  trocha vody na podlití 

Postup:

Nejdříve si připravte kvásek. Do mísy rozdrobte droždí, přidejte cukr, část vlahého mléka a rozmíchejte do hladka tak, aby se droždí rozpustilo. Přidejte část Směsi na přípravu koláčů a opět umíchejte do hladka. Zakryjte utěrkou a nechte vzejít kvásek (trvá to tak 15 minut).

Nyní přichází na řadu švestky. Ty omyjte, rozpulte, vypeckujte a dejte do hrnce. V hrnci švestky podlijte trochou vody (aby se nezačaly připalovat) a přidejte zatím jen trochu cukru se skořicí (více můžete přidat až dle chuti švestek). Vařte na mírný stupeň přiklopené pokličkou, občas promíchejte. Švestky vařte tak dlouho, dokud nejsou rozvařené, poté odklopte, ochutnejte, v případě potřeby přidejte cukr nebo skořici a nechte zredukovat šťávu. 

Mezitím co se vaří náplň a kvásek krásně nabyl, si připravte těsto. Do kvásku přidejte vejce a rozmíchejte. Zbylou Směs na přípravu koláčů smíchejte se skořicí. Tuto směs spolu s mlékem střídavě přidávejte ke kvásku, vždy pečlivě rozmíchejte. Na konci by vám mělo vzniknout hladké těsto.

Mísu přikryjte utěrkou a dejte kynout na teplé místo na 45 minut.

Po nakynutí si do hrnečku od mléka nalijte vodu a rozpalte lívanečník. Rozpálený lívanečník vymažte ghí, polévkovou lžíci si namočte do vody a až poté naberte těsto. Rozprostřete těsto do lívanečníku a nechte opékat, dokud povrch těsta nezmatní a lívanečky nebudou mít pěknou zlatavou barvu. Jakmile jsou pěkně zbarvené, tak je otočte a dopečte i na druhé straně. Takto postupujte i se zbývajícím těstem, při nabírání těsta vždy nezapomeňte namočit lžíci ve vodě.

Lívanečky podávejte se švestkovým rozvarem. Pokud nemáte švestky, tak použijte jiné sezónní ovoce.

Lívanečky jsou chutné i druhý den, stačí je nahřát v pařáčku.

lívance1 kopie

Nutrifree.cz

Tenesito s.r.o. je mladá, úspěšná společnost zabývající se distribucí italských bezlepkových potravin. 

Společnost přinesla na trh s bezlepkovými potravinami mnoho novinek a širokou nabídku pečiva, pekařských výrobků, mouk, těstovin, sušenek a mnoho dalších specialit.

Řekli o nás

  • Zuzana O.

    Mouky Nutrifree jsou nejlepší pro mé potřeby. Ať už peču chléb, koláč, nebo dort, s moukami Nutrifree dosahuji nejlepších výsledků a chutě ze všech mnou zkoušených značek.

  • 1

Kontakt

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 775 199 197
  Plzeňská 157/98, 150 00 Praha 5

Sledujte nás