Máslové briošky

uprava pro web

Babí léto nám stále ukazuje svoji sílu, tak si ho pojďme ještě pořádně užít. Třeba s výbornými máslovými briošky. 

 Ingredience:

- 125g směs na koláče Nutrifree (Mix per Dolci)

- 125g směs na pečivo Nutrifree (Mix per Pane)

- 12g čerstvého droždí

- 50ml vlažného mléka (na kvásek)

- 50ml vlažného mléka (na psyllium)

- 1 lžička soli

- 15g cukru krupice

- 3 vejce

- 175g másla

- 2 lžičky psyllia

- Vejce na potření briošek

Postup:

Nejprve si připravíme kvásek, do teplého mléka rozdrobíme droždí a přidáme trochu cukru. Jakmile kvásek bublá, nebo má čepičku je připraven ke zpracování. Do další mísy nalijeme mléko, přidáme 2 lžičky psyllia a občas promícháme. Ve třetí míse vyšleháme vejce a zbytek cukru, přidáme vzešlý kvásek, mouky se solí a mléko s psylliem. Po chvilce přidáme měkké máslo. Jakmile je těsto vyhnětené, přikryjeme čistou vlhkou utěrkou a necháme cca 1 hodinu kynout.

Po hodině kynutí těsto stlačíme rukou, abychom vytlačili vzduch, vytvoříme bochánek a vložíme zakryté s miskou do lednice.

Necháme cca 12 hodin odpočívat.

Ráno vytáhneme z lednice a necháme na lince cca 2 hodinky, aby těsto získalo pokojovou teplotu. Po dvou hodinkách z těsta vytvarujeme 3 bochánky, které vložíme do obdélníkové formy ( 21cm x 11cm). Formu vymažeme máslem a vysypeme bezlepkovou směsí. Těsně vedle sebe naskládáme bochánky, které po bocích potřeme rozpuštěným máslem. Necháme ještě 2 hodiny kynout.

Troubu rozpálíme se starým plechem(pekáčem) dole na 200C. Jak je trouba rozpálená, nakynuté bochánky potřeme rozšlehaným vajíčkem a vložíme do trouby, na starý plech nalijeme vroucí vodu, aby v troubě vznikla pára, takto pečeme cca 10 minut. Po 10ti minutách vytáhneme starý plech s vodou a snížíme teplotu na 180C, dopékáme dokud nám povrch nezrůžoví. Po upečení briošky vytáhneme z formy a položíme na mřížku, aby vychladly.

Tyto briošky jsou výborné s čokoládovou nebo lískooříškovou pomazánkou. Dobrou chuť!

uprava pro web2uprava pro web1

Zdroj: Vladěna Halatová, http://bezlepkove.com/

Nutrifree.cz

Tenesito s.r.o. je mladá, úspěšná společnost zabývající se distribucí italských bezlepkových potravin. 

Společnost přinesla na trh s bezlepkovými potravinami mnoho novinek a širokou nabídku pečiva, pekařských výrobků, mouk, těstovin, sušenek a mnoho dalších specialit.

Řekli o nás

  • Zuzana O.

    Mouky Nutrifree jsou nejlepší pro mé potřeby. Ať už peču chléb, koláč, nebo dort, s moukami Nutrifree dosahuji nejlepších výsledků a chutě ze všech mnou zkoušených značek.

  • 1

Kontakt

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 775 199 197
  Plzeňská 157/98, 150 00 Praha 5

Sledujte nás