Makový závin

makovyzavin

Oslaďte si konec letních prázdnin makovým závinem bez lepku. Uvidíte, že se po něm jenom zapráší, jak všem bude chutnat! Recept pro vás vytvořila a odzkoušela autorka bezlepkových kuchařek, paní Vladěna Halatová!

 Ingredience:

-125g bezlepkové směsi na pečivo Nutrifree (Mix per Pane)

-125g bezlepkové směsi na koláče Nutrifree (Mix per Dolci)

- špetka soli

- 70g cukru moučka

- 2 lžičky psyllia

- 200ml mléka / rýžové mléko

- 40g vepřového sádla

- 40g másla /sádla

- 2 žloutky

- 20g čerstvého droždí

Náplně:

Maková: 150g mletého máku, 300ml mléka, 100g třtinového cukru, 1 vanilkový cukr, 50g másla, 1 lžička skořice, 3 lžíce povidel, 1 lžíce rybízové marmelády, 1 lžíce rýžové mouky, 1 hrst bezlepkových piškotů/rozdrobených/

Na umletý mák nalijeme horké mléko, mák mírně povaříme a přidáme ostatní suroviny, až vznikne hustá krémová konzistence odstavíme a necháme vychladnout makovou náplň.

Na potření:

Celé rozšlehané vejce

Příprava těsta v domácí pekárně:

Do nádoby nalijeme 100ml mléka a do něj nasypeme 2 lžičky psylia, necháme 20 minut odležet. Pak přidáme do nádoby rozpuštěné máslo, 2 žloutky, čerstvé droždí, rozpuštěné sádlo, mouku se špetkou soli, cukr, čerstvé droždí a zbytek mléka. Nastavíme na program těsto, které trvá cca 90minut.

Ruční příprava

Do mísy nalijeme 100ml mléka a do něj nasypeme 2 lžičky psyllia, necháme 20 minut odležet. Ve druhé míse si vytvoříme kvásek z droždí, cukru a 100ml vlažného mléka.
Když máme vzešlý kvásek a zgelovatělé psyllium, smícháme vše dohromady a přidáme ostatní suroviny. Elektrickým hnětačem vytvoříme vláčné jemné těsto, které zakryjeme utěrkou a necháme cca 50 minut kynout.

Po přípravě a nakynutí

Pak těsto popřekládáme a rozdělíme na tři díly, každý díl vyválíme na tenký obdélník cca 30x15cm, který naplníme makovou náplní. Je dobré plnit a rolovat již na pečícím papíře. Naplněný obdélník 2x srolujeme (přeložíme), tak aby spoj byl dole na pečícím papíře a povrch byl hladký bez spojů. Boky zahneme směrem dolů pod závin. Povrch potřeme rozšlehaným vajíčkem. Necháme cca 20 minut odpočívat. Pečeme při 180C do světle růžova. Po vychladnutí část makového závinu porcuji a vkládám do krabiček na mražák, po vytažení z mražáku stačí na vteřinku vložit do mikrovlnky a budou jako právě vytažené z trouby.

Nutrifree.cz

Tenesito s.r.o. je mladá, úspěšná společnost zabývající se distribucí italských bezlepkových potravin. 

Společnost přinesla na trh s bezlepkovými potravinami mnoho novinek a širokou nabídku pečiva, pekařských výrobků, mouk, těstovin, sušenek a mnoho dalších specialit.

Řekli o nás

  • Zuzana O.

    Mouky Nutrifree jsou nejlepší pro mé potřeby. Ať už peču chléb, koláč, nebo dort, s moukami Nutrifree dosahuji nejlepších výsledků a chutě ze všech mnou zkoušených značek.

  • 1

Kontakt

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 775 199 197
  Plzeňská 157/98, 150 00 Praha 5

Sledujte nás