Bílý chléb

domaci chleba

Není nic lepšího než čerstvý chléb. Když už, ale jíte bezlepkové potraviny tak vám nezbýbá než si ho upéci doma. Tento recept je neskutečně jednoduchý a jeho realizace nezabere mnoho času. I když jsou někteří zvyklí péci v domácí pekárně, tento recept je vhodnější pro použití běžné trouby. Nejednou se mi stalo, že v domácí pekárně těsto správně nevykynulo a i kůrka z normální trouby je nesrovnatelně lepší.

Ingredience:

  • 500g NUTRIFREE Směs na pečivo
  • 600ml vlažné vody
  • 1 čajová lžička soli
  • 15g čerstvého droždí nebo 5g instantního
  • 2 lžíce olivového oleje
  • špetka cukru (lépe to pak kyne)

Doba přípravy:

Těsto: cca 5 min. Těsto je s použitím 600ml vody řidší, proto se nemusíte trápit dlouhým mícháním, ale stačí jenom v misce pořádně promíchat ingredience.

Kynutí: 75 minut

Pečení: 40 minut pro zlatou měkkou kůrku, 60 minut pro silnou hnědou křupavou kůrku.

Postup:

Čerstvé droždí rozmícháme ve vlažné vodě. V míse smícháme mouku, olej, špetku cukru a sůl, postupně vmícháme vodu s rozpuštěným droždím (při použití instantního droždí ho stačí vsypat do mouky) a mícháme metličkou, dokud se všechny ingredience pořádně nepromíchají. 

Při pokojové teplotě necháme kynout asi 1,5 hodiny. Těsto potom přesuneme do formy na chleba. Můžete ho nechat ještě 20 minut kynout, nebo ho můžete rovnou vložit do rozpálené trouby na 200 stupňů. Kdo má rád propečenější chleba tak na 230 °C. Když vytáhnete chleba z trouby, opatrně ho položte, aby se náhodou nesrazil. 

Můj tip:


Obvykle připravuji 3 housky z tohoto těsta (viz obrázek) a to tak, že na jednu bulku si odeberu 2-3 lžíce těsta a umístím ho do silikonových kroužků na pečícím papíře. Těsto je řidší takže potřebuje ohraničení. Zkoušela jsem to i ve formách na muffiny, ale tvar i kůrka je lepší za použití těchto kroužků. Chleba je lepší, když otevřete sáček s moukou o den dříve -  těsto je pak elastičtější.

Nutrifree.cz

Tenesito s.r.o. je mladá, úspěšná společnost zabývající se distribucí italských bezlepkových potravin. 

Společnost přinesla na trh s bezlepkovými potravinami mnoho novinek a širokou nabídku pečiva, pekařských výrobků, mouk, těstovin, sušenek a mnoho dalších specialit.

Řekli o nás

  • Zuzana O.

    Mouky Nutrifree jsou nejlepší pro mé potřeby. Ať už peču chléb, koláč, nebo dort, s moukami Nutrifree dosahuji nejlepších výsledků a chutě ze všech mnou zkoušených značek.

  • 1

Kontakt

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 775 199 197
  Plzeňská 157/98, 150 00 Praha 5

Sledujte nás