Koblihy

koblihy

Výborné bezlepkové koblihy vám budou chutnat nejen o Vánocích! Už jste vyzkoušeli recept od autorky bezlepkových kuchařek Vlaďky Halatové?

Ingredience: (na 10 koblížků)

Postup:

Nejprve si nachystáme z vlažného mléka, cukru a droždí kvásek. V míse smícháme smetanu, máslo, žloutky, rum a mouky se špetkou solí, pak přidáme kvásek a vyhněteme vláčné jemné těsto, které necháme na teplém místě cca hodinu kynout, mísu s těstem zakryjeme utěrkou nebo poklopem, aby neoschlo.

Po hodině si těsto vložíme na vál a mírně jen co je nutné pomoučíme, aby se nám nelepilo k rukám, vypracujeme a rozválíme přes mikroténový sáček válečkem na 5mm silný plát. Nachystáme si dva hrníčky, jeden s větším průměrem a druhý s měnším asi o 5mm / nebo vykrajovátka/, větším průměrem vykrojíme kolečka na která poklademe lžičkou marmeládu nebo povidla. Druhé kolečko položíme na kolečko s marmeládou a okraje umačkáme, aby se obě kolečka s marmeládou uvnitř pěkně spojila, vezmeme si hrníček nebo vykrajovátko s menším průměrem a spojené kolečko znovu vykrojíme a spoje uhladíme rukou. Takto vzniklé bochánky dáme na tácek cca 35 minut znovu kynout.

Mezi tím si nachystáme do hrnce olej, až je olej rozpálený bochánky nafouklejší stranou vkládáme do hrnce směrem dolů a mírně smažíme první 3minuty z obou stran pod pokličkou, pak dosmažíme bez pokličky a pokládáme na papírový ubrousek aby nasál zbytek oleje. Smažení je třeba si pohlídat.

Zdroj: Vladěna Halatová

Nutrifree.cz

Tenesito s.r.o. je mladá, úspěšná společnost zabývající se distribucí italských bezlepkových potravin. 

Společnost přinesla na trh s bezlepkovými potravinami mnoho novinek a širokou nabídku pečiva, pekařských výrobků, mouk, těstovin, sušenek a mnoho dalších specialit.

Řekli o nás

  • Zuzana O.

    Mouky Nutrifree jsou nejlepší pro mé potřeby. Ať už peču chléb, koláč, nebo dort, s moukami Nutrifree dosahuji nejlepších výsledků a chutě ze všech mnou zkoušených značek.

  • 1

Kontakt

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 775 199 197
  Plzeňská 157/98, 150 00 Praha 5

Sledujte nás