Chia bagetky

P1090509

Máte rádi čerstvé, z trouby vytažené bezlepkové pečivo? Máme pro vás recept na ještě zdravější verzi bagetek, a to s chia seminky.

 Ingredience:

- 220g bezlepková směs na pečivo Nutrifree (Mix per Pane)

- 30g hladká rýžová mouka Nutrifree

- 250ml vlažné vody / na chia a lněné semínko/

- 50ml teplé vody /na kvásek/

- 12g čerstvého droždí

- 1 lžíce chia semínek

- 1 lžíce jemně mletého lněného semínka

- 1 lžička soli

- 1 lžička cukru

- 1 lžíce oleje

Postup:

Nejprve si do mísy nalijeme 250ml vlažné vody do které namočíme lžíci chia semínek a lžíci mletého lněného semínka, necháme odležet minimálně 40minut. Ve druhé míse si nachystáme kvásek z 50ml teplé vody, do které rozdrobíme čerstvé droždí a lžičku cukru-necháme vzejít kvásek.

Po 40 minutách do mísy ve které jsou nabobtnalá chia a lněná semínka přidáme mouky, sůl a kvásek, vše vyhněteme do jemného těsta a nakonec přidáme lžíci oleje a znovu vyhněteme. Těsto necháme v míse na teplém místě přikryté utěrkou, sáčkem nebo poklopem kynout cca 50minut. Až těsto zdvojnásobí svůj objem je nachystané na překládání. Těsto vyklopíme na vál a překládáme od kraje ke středu celkem cca 3x, mouku používáme na podmoučení minimálně. Z těsta vytvoříme váleček, který si rozkrojíme na 6 dílků a z každého dílku vytvoříme malý váleček, který vložíme na pečící papír a necháme zakryté utěrkou kynout cca 30-40minut. Mezi tím si zapneme troubu na 240C a dolů vložíme bud starý plech nebo zapékací mísu s vodou. 

Až jsou bagetky pěkně nakynuté a trouba s vodou rozpálená, bagetky si nařežeme aby nepopraskaly a postříkáme vodou a vložíme do trouby. Necháme 5minut v troubě aby se zapařily, po 5ti minutách vytáhneme mísu nebo plech s vodou a snížíme teplotu na 200C a dopékáme. Jak zrůžoví a zní na poklep dutě jsou hotové.

Ihned po vydělání z trouby klademe na mřížku aby vychladly, porcujeme nebo mrazíme až jsou uplně vychladlé.

P1090513

Zdroj: Vladěna Halatová

Nutrifree.cz

Tenesito s.r.o. je mladá, úspěšná společnost zabývající se distribucí italských bezlepkových potravin. 

Společnost přinesla na trh s bezlepkovými potravinami mnoho novinek a širokou nabídku pečiva, pekařských výrobků, mouk, těstovin, sušenek a mnoho dalších specialit.

Řekli o nás

  • Zuzana O.

    Mouky Nutrifree jsou nejlepší pro mé potřeby. Ať už peču chléb, koláč, nebo dort, s moukami Nutrifree dosahuji nejlepších výsledků a chutě ze všech mnou zkoušených značek.

  • 1

Kontakt

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 775 199 197
  Plzeňská 157/98, 150 00 Praha 5

Sledujte nás