Loupáčky

P1090247

Co takhle si upéct domácí bezlepkové loupáčky? Tady je na ně jeden výborný a odzkoušený recept od autorky bezlepkové kuchařky Vladěny Halatové!

 Ingredience:

- 2 plátky rozpuštěného másla

- 3 lžíce cukru moučka

- 1 vanilkový cukr

-  50g bezlepkové samokypřící směsi

- 200g bezlepkové směsi na pečivo Nutrifree (Mix per Pane)

- 12g čerstvého droždí

- 50ml vlažného mléka / na kvásek/

- špetka soli

- 1,5 lžíce psyllia

- 250ml vlažného mléka /na psyllium/

Na potření:

- celé rozšlehané vejce

- mák, nebo lněné semínko na posypání

Postup:

Nejprve si namočíme psyllium do 250ml mléka alespoň na 20min. Z droždí, cukru a 50ml vlažného mléka necháme vzejít kvásek. Po 20ti minutách vše vyhněteme s ostatníma surovinama.
V zakryté misce těsto kyne cca 50min, dáme si ho na pomoučený stůl a popřekládáme od kraje do středu, pootočit o 90stupňů a zase od kraje do středu. Mouku přidáváme minimálně .
Těsto rozdělíme na 6 bochánků cca po 90g, z každého uděláme tupý trojúhelník, který smotáme od širšího konce, který 1cm nařízneme, aby se nám rohlík lépe zahnul a smotáme směrem ke špičce. Na pečícím papíře necháme 30min dokynout zakryté čistou utěrkou.

Mezitím rozpálíme troubu na 230C, dolů dáme ještě jeden starý plech na vodu, nebo hrnec s vodou na spodek trouby. Vložíme rohlíky s plechem do trouby, které ještě před tím natřeme rozšlehaným mlékem a posypeme mákem. Dolů na starý plech nalijeme vroucí vodu, aby došlo k zapaření a pečeme cca 5min.

Po 5 minutách je třeba vyndat spodní plech, a snížit teplotu na 200C, pečeme cca 20-30min - je třeba si to pohlídat. Je to téměř stejné jako u pečení rohlíků.
Po vytažení z trouby ihned dávám na mřížku aby vychladly. Porcujeme až úplně vychladnou. Pokud víme, že je nesníme, dávám do krabiček na mražák. A pak ohřívám na toustovači, jsou jako vytažené z trouby.

P1090240

Zdroj: Vladěna Halatová

Nutrifree.cz

Tenesito s.r.o. je mladá, úspěšná společnost zabývající se distribucí italských bezlepkových potravin. 

Společnost přinesla na trh s bezlepkovými potravinami mnoho novinek a širokou nabídku pečiva, pekařských výrobků, mouk, těstovin, sušenek a mnoho dalších specialit.

Řekli o nás

  • Zuzana O.

    Mouky Nutrifree jsou nejlepší pro mé potřeby. Ať už peču chléb, koláč, nebo dort, s moukami Nutrifree dosahuji nejlepších výsledků a chutě ze všech mnou zkoušených značek.

  • 1

Kontakt

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 775 199 197
  Plzeňská 157/98, 150 00 Praha 5

Sledujte nás