Pražské koule

F1F8EF48 770B 4360 8DD4 B3569493037C

Znáte tento oblíbený zákusek? Lahodné pražské koule máčené v luxusní čokoládě si zamiluje úplně každý!

 Ingredience:

Bílky se sladidlem vyšlehejte do opravdu pevného sněhu tak, že se špičky sněhu nesmí ohýbat dolu. Do takto připraveného sněhu postupně jemně zašlehejte střídavě olej a žloutky.

Na plech, vyložený pečícím papírem pomocí zdobícího sáčku a kulatou špičkou tvaruje piškoty, které upečete v troubě na 180 stupňů do zlatova.

Krém:

  • vanilkový pudinkový prášek
  • 100g čokolády
  • sladidlo dle chuti
  • 300 ml mléka
  • 250g másla

Postup:

Ve 250 ml mléka za pozvolnému zahřívání rozpusťte čokoládu. Ve zbytku rozmíchejte vanilkový pudinkový prášek, vmíchejte do zahřátého mléka a vařte do zhoustnutí. Přetáhněte potravinářskou folií aby se nevytvořil škraloup a nechte vychladnout. Poté zamixujte máslo a podle vaši vlastní chuti doslaďte.

Nyní se budou piškoty slepovat krémem. Na piškot naneste asi 1cm krému a přiložte piškot druhý. Dejte do lednice a nechte krém ztuhnout, aby se se zákuskem lépe manipulovalo. Teď by mělo přijít máčení v cukerném sirupu, ale já každou kouli pomažu jemnou vrstvou krému a obalím v drcených arašídech a opět dáme zatuhnout do lednice.

Posledním krokem, je namočení zákusku v čokoládě. Ve vodní lázni rozeřejte kousek kakaového másla a vysokoprocentní čokoládu. Nechte zchladnout, aby nám čokoládové poleva nerozehřála krém a poté celé koule namočte a opět nechte v lednici vychladit.

Zdroj: La Teta / lateta.cz

Nutrifree.cz

Tenesito s.r.o. je mladá, úspěšná společnost zabývající se distribucí italských bezlepkových potravin. 

Společnost přinesla na trh s bezlepkovými potravinami mnoho novinek a širokou nabídku pečiva, pekařských výrobků, mouk, těstovin, sušenek a mnoho dalších specialit.

Řekli o nás

  • Zuzana O.

    Mouky Nutrifree jsou nejlepší pro mé potřeby. Ať už peču chléb, koláč, nebo dort, s moukami Nutrifree dosahuji nejlepších výsledků a chutě ze všech mnou zkoušených značek.

  • 1

Kontakt

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 775 199 197
  Plzeňská 157/98, 150 00 Praha 5

Sledujte nás