Košíčky s kokosovým mlékem

P1070176a

Vánoce jsou ani ne za dva týdny a vy ještě nemáte nic upečeno? Pustit se můžete do odzkoušeného receptu autorky bezlepkových kuchařek, Vlaďky Halatové! Spojení kvalitních surovin a nové směsi Mix per Pasta Frolla bude pečení radost!

 Ingredience: (z těsta připravíme 38 košíčků o průměru 5cm)

- 18 dkg bezlepkové směsi Nutrifree Mix per Pasta Frolla
-   5 dkg cukru moučka/ bez lepku/
- 10 dkg másla 
-   3 žloutky
- citrónová kůra

Náplň:

- 1 plechovka kokosového mléka
- 4 lžíce javorového sirupu, nebo rozmixovaného třtinového cukru
- ½ sáčku vanilkového cukru /bez lepku/

Postup:

Všechny suroviny na těsto zpracujeme na vále, těsto vložíme přes noc do chladničky. Druhý den po vytažení ještě ztuhlé formujeme do formiček a dáme péci na 170C do světle růžova. Ihned po upečení vyklepneme, jak vychladnou, opět vložíme do chladničky ztuhnout asi na 1 hodinu. Pak vytáhneme z chladničky a plníme krémem, který si připravíme vyšleháním všech surovin na náplň. Po té zdobíme ovocem dle fantazie.

Tip:

Plechovku kokosového mléka vložíme přes noc do chladničky. Nahoře zůstane vysoká vrstva tuhého kokosového krému, který všechen vybereme do mísy a vyšleháme s ostatními surovinami na přípravu náplně. Okamžitě po vyšlehání vložíme do zdobícího sáčku a plníme košíčky náplní. Kokosový krém se rychle rozpouští.
Po nazdobení košíčky vložíme do chladničky na ztuhnutí.

P1070137b

Nutrifree.cz

Tenesito s.r.o. je mladá, úspěšná společnost zabývající se distribucí italských bezlepkových potravin. 

Společnost přinesla na trh s bezlepkovými potravinami mnoho novinek a širokou nabídku pečiva, pekařských výrobků, mouk, těstovin, sušenek a mnoho dalších specialit.

Řekli o nás

  • Zuzana O.

    Mouky Nutrifree jsou nejlepší pro mé potřeby. Ať už peču chléb, koláč, nebo dort, s moukami Nutrifree dosahuji nejlepších výsledků a chutě ze všech mnou zkoušených značek.

  • 1

Kontakt

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 775 199 197
  Plzeňská 157/98, 150 00 Praha 5

Sledujte nás